Novinky

Seznam novinek pro zc Fišer

Vyzkoušejte pivo z Pivovaru Soběslav

Přijďte si k nám vyzkoušet piva z nově otevřeného Měšťanského pivovaru Soběslav.

V nabídce máme Světlý ležák, Polotmavý ležák, IPA, Garden Ale a Pšeničný speciál. 

Piva jsou vařena tradičním způsobem.

Dostupné na provozovnách: Fišer, Jičín, Přeštice, Soběslav, Prosenice

Platné od: 12.8.2021

 Vyzkoušejte pivo z Pivovaru Soběslav

Vodopád květů celé léto

Odpolední odpočinek na balkóně plném květů s šálkem dobrého čaje či kávy si dokáže představit každý z nás. V rušném městě stejně jako na klidném venkově se můžeme jednoduše obklopit kouskem naší soukromé přírody, jejíž barevnost a různorodost si sami vytvoříme.

Základ úspěchu je následující: správně zvolené rostliny, vhodné pěstební nádoby, kvalitní substrát a pravidelné hnojení. Rostliny jsme zvolily podle orientace našeho balkónu, terasy, pergoly nebo záhonu ke světovým stranám. Je to velmi důležité, protože některé rostliny jako například begónie nesnáší úpal, a naopak petúnie nemají rády stín.

Ať už pěstujeme letničky nebo balkónovky v samozavlažovacím truhlíku nebo v hliněném květináči, důležitá je pravidelná zálivka doplněná o hnojivo. U nádob, které nejsou samozavložovací musíme dbát na častější zálivku, ovšem s každou být hnojivo nemusí. Hnojení ať vodorozpustným hnojivem nebo kapalným hnojivem provádíme jednou za týden nebo za deset dní. Interval hnojení také závisí na aktuálním počasí, v chladných deštivých dnech omezíme klidně na jednou za čtrnáct dní. Pokud máme vyhnojeno dlouhodobým hnojivem jako je například Horticote, další hnojení omezíme na minimum, abychom rostlinky nespálily. Dobrým pomocníkem pro zlepšení vstřebávání živin a tím i zmenšení spotřeby hnojiv je Algahumin, rašelinový extrakt s hnědou mořskou řasou, který obsahuje mnoho huminových látek. Sníží nám spotřebu hnojiv až o jednu třetinu a navíc se dá použít i pro ostatní rostliny (pokojovky, zelenina, ovocné dřeviny, okrasné stromy a keře, orchideje).

Letničky a balkónové rostliny (mohou být víceleté) mají za úkol ve velmi krátké době vytvořit co nejvíce květů, kterými nás potěší až do podzimu. Proto je také důležité intenzivnější hnojení. To pomůže dodat rostlinám vše co potřebují v co nejkratší době.

Proto, i když nejsem úplným zastáncem velkého hnojení, zde si dovolím zvolat: ” Hnojme, ať je na co se koukat!”

Autor: Ing. Petra Máslová Dvořáková


Výrobky, které by se vám mohly hodit…Dostupné na provozovnách: Fišer, Jičín, Přeštice, Soběslav, Prosenice

Platné od: 12.8.2021

 Vodopád květů celé léto

Chcete znát naše pravidelné akce?

Vážení zákazníci,

pokud chcete dostávat naše pravidelné akce e-mailem, stačí jen poslat e-mail na adresu dvorakova(at)raselina.cz s nápisem Chci dostávat newsletter a doplnit, z kterého zahradního centra, například ZC Fišer nebo ZC Jičín, ZC Soběslav, ZC Přeštice, ZC Prosenice.

Zaslání e-mailu s výše uvedenými informacemi udělujete dobrovolně souhlas se zpracováním svých osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (v platném znění) a ve smyslu GDPR (Nařízení (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů) společnosti Rašelina a.s. (zřizovatelem a správcem webu raselinazc.cz) a to v rozsahu e-mailová adresa.
Zároveň dle zákona č. 480/2004 Sb. a GDPR dobrovolně udělujete souhlas s využitím svého elektronického kontaktu pro marketingové a obchodních aktivity správce osobních údajů včetně šíření obchodních sdělení (článků) elektronickými prostředky týkajících se jeho výrobků či služeb. Váš kontakt nebude jakkoli distribuován dalším osobám (právnickým i fyzickým). Pro rozesílání obchodních sdělení/ článků – newsletter používáme služby poskytovatele hromadného rozesílání mailů.

Dostupné na provozovnách: Fišer, Jičín, Přeštice, Soběslav, Prosenice

Platné od: 12.8.2021

 Chcete znát naše pravidelné akce?

Přírodní produkty - trend nebo nafouklá bublina?

V posledních letech nás doslova zahltil trend přírodních výrobků, ať už z řad kosmetiky, jídla či ekologického oblečení. 

To ale přeci není nic špatného, je rozumné používat produkty, které jsou našemu tělu nejvíce přirozené. Jak se říká “Příroda je lék!” a opravdu tomu tak je. 

Jinak tomu není ani na naší zahradě, kde trávíme spoustu času a neměli bychom ji zahlcovat chemickými složkami. Nemluvě o pěstování zeleniny a ovoce, do kterého se chemické látky dostávají a my je přímo konzumujeme. 

Takto smýšlí i společnost Rašelina Soběslav, která nabízí hnojiva, substráty a další pomocníky na zahradu. Konkrétně byla v této společnosti vytvořena řada Vita Natura, která je vhodná pro takzvané bio pěstování zeleniny, ovoce či okrasných květin a dřevin. Tyto produkty jsou označeny certifikátem Biokont, jako vhodné pro ekologické pěstování.

Bannery-raselina-970x210.jpg

Když se rozhodnete pro šetrnou variantu pěstování na Vaší zahradě, koho jiného si zvolit, než právě nejstarší společnost na našem území, která se zabývá výrobou takových produktů. Rašelina Soběslav se věnuje výrobě substrátů a hnojiv již více než 70 let a využívá kvalitních přírodních zdrojů rašeliny z jižních Čech. 

Všechny produkty značky Vita Natura můžete zakoupit v našich zahradních centrech.

Autor článku: Tereza Petržilková

Dostupné na provozovnách: Fišer, Jičín, Přeštice, Soběslav, Prosenice

Platné od: 12.8.2021

 Přírodní produkty - trend nebo nafouklá bublina?

Pomáháme lidem z Ukrajiny

Současné dění na Ukrajině nás nenechává chladné, a proto jsem se i my připojili na stranu pomoci lidem z Ukrajiny. 

Náš závod v Přešticích vlastní služební byt, který jsem dali plně k užívání rodině z Volyňské oblasti. Tato rodina má 4 malé děti. Pokud budou mít zájem, rádi nabídneme rodičům i práci.

Držme Ukrajině palce v boji o svrchovanost jejich státu.

Dostupné na provozovnách: Fišer, Jičín, Přeštice, Soběslav, Prosenice

Platné od: 12.8.2021

 Pomáháme lidem z Ukrajiny